ייעוץ עסקי מעבר לנתונים חשיבות האינטליגנציה הרגשית של יועץ עסקי

ייעוץ עסקי מעבר לנתונים: חשיבות האינטליגנציה הרגשית של יועץ עסקי

על מה נדבר במאמר זה?

למרות שעידן המידע, ישנם יועצים עסקיים שמבינים שלא כל התשובות נמצאות בנתונים. כתבה מקיפה זו בתחום הייעוץ העסקי נצא למסע אל תוך לב הייעוץ העסקי, שם האינטואיציה וההבנה האנושית מנחות את הדרך.

נפתח בסיפורו של יועץ עסקי ותיק מנוסה, שבמבט ראשון נראה יועץ  עסקי בעל יכולת של ניתוח נתונים, מוח אנליטי. אבל משהו בגישתו שונה. היועץ העסקי מבין שמאחורי כל גרף וכל טבלה עומדים אנשים עם חלומות, פחדים ותקוות. עבורו, הנתונים הם רק נקודת ההתחלה.

לכן יועץ עסקי אידיאלי הוא כזה שמקשיב לא רק למה שנאמר, אלא יודע לקרוא גם מה שבין השורות, ומתחבר לחזון של בעל העסק. יועץ עסקי טוב מסוגל להבין גם איך האינטואיציה והאמפתיה משמשות אותו כדי ליצור אסטרטגיות עסקיות עמוקות ומשמעותיות.

כמו כן, קיימת חשיבות של “לחשוב מחוץ לקופסא” בעולם הייעוץ העסקי, כדי להבין איך היכולת הזו יכולה לעזור להתחבר אל הממד האנושי ולהוביל לתוצאות שלא ניתן להשיג באמצעות נתונים בלבד.

הכוח של הקשר והחיבור האישי כבסיס לייעוץ עסקי מוצלח

בפרק הזה, נצלול לעומק הכוח הכמוס באינטראקציה האנושית – אותו כוח שיכול להפוך ייעוץ עסקי למסע משותף ומוצלח. נפתח בתיאור מפגש בין יועץ למנהל פרויקט, שני אנשים שנראה כי הכול מפריד ביניהם, אך מצאו דרך ליצור חיבור אישי שמעלה את העבודה העסקית המשותפת לרמה חדשה.

דברים רבים נאמרו על החשיבות של רשתות קשרים בעסקים, אך פחות מדברים על איך בדיוק לבנות מערכת יחסים שמבוססת על יותר מסתם היכרות שטחית. לכן חשוב להבין את הדרכים בהן יועץ עסקי יכול להיות קשוב לצרכי הלקוח, להגיב באופן אותנטי, ולהתחבר ברמה שתיצור אמון ושותפות אמיתית עם בעל העסק.

ישנם יועצים עסקיים מנוסים שהם בעלי אינטליגנציה רגשית המסוגלים להפוך כל פגישה עם לקוח להזדמנות למידה והעמקה משותפת, והופכים את האינטראקציה לנקודת זינוק לשיתופי פעולה מוצלחים. למעשה, ניתן להשתמש בחיבור אישי לפריצת דרך במגבלות העסקיות, במטרה להביא לשינויים חיוביים ותוצאות משמעותיות.

למעשה, קיים יחס ההדדי שבין חיבור אישי לבין הצלחה עסקית בעידן שבו הכל נמדד בצעדים ובמספרים, ולכן חשוב להבין שהמרכיב האנושי עדיין שומר על ערכו הגבוה בתחום הייעוץ העסקי.

פרקטיקת אינטליגנציה רגשית של היועץ העסקי ותובנות מהשטח

הגענו לשלב בו נבחן איך התיאוריה פוגשת את המציאות, והמושג אינטליגנציה רגשית מתממש בחיי היומיום של הייעוץ העסקי., ואיך יועץ עסקי יכול להפוך רגשות ואמפתיה לכלי עבודה אסטרטגי.

לדוגמא, סיפור של יועץ עסקי אשר נתקל בקונפליקט עז בין בעלי מניות להנהלה. במקום להתמקד רק בפתרונות כלכליים, היועץ  העסקי חקר את המניעים הרגשיים של כל צד ומצא דרך לבנות גשרים ולמצוא פתרון שכולם יכולים לחיות איתו.

להלן דוגמא נוספת, מקרה אחר שבו חברה ידועה התמודדה עם בעיות תקשורת פנימיות חמורות. היועץ העסקי פתר את המצב המורכב תוך שימוש בכלים של אינטליגנציה  רגשית, אשר עזר לחברה לפתח תרבות שיח חדש, מה שהוביל לשיפור משמעותי במורל העובדים וביצירתיות.

כמו כן, קיימות דוגמאות רבות של יועצים עסקיים שהצליחו לזהות חולשות בצוותים עסקיים ולהפוך אותן לנקודות חוזק, תוך ניצול ידע בתחום האינטליגנציה  הרגשית כדי להביא לשינוי חיובי בארגון.

מדוגמאות מעשית אלו ועוד רבות אחרות, כבר ברור לכולם כי פיתוח כישורי האינטליגנציה הרגשית של כל יועץ עסקי הינו קריטי בתהליך הייעוץ העסקי, היות והוא מאפשר ליועץ העסקי להיות מנהיג עסקי טוב ויעיל יותר מול הגורמים הרבים שהוא עובד מולם.

יועץ עסקי לפיתוח תקשורת יעילה 

תקשורת אינה רק עניין של מילים; היא אמנות, מדע, ויכולת חיונית בתהליך הייעוץ העסקי. בפרק זה, נתמקד באומנות העדינה והמורכבת של תקשורת אפקטיבית.

לדוגמא, הסיפור של יועץ עסקי שהתמודד עם פרויקט שקרס בשל מחדלים תקשורתיים פנימיים, וכיצד הוא למד ליישם תקשורת פתוחה ובהירה ששינתה את דינמיקת העבודה בארגון. במהלך תהליך הייעוץ העסקי הוא הטמיע טכניקות ונוהלי תקשורת כדי להבטיח שכל חבר בצוות, מהמנהלים ועד העובדים בשטח, ירגיש שקולו נשמע והוא משפיע על תהליך קבלת ההחלטות.

חשוב להבין כי תקשורת יעילה בין כל הגורמים תורמת לקידום מטרות הארגון ולפתרון בעיות בזמן אמיתי. סיפורים רבים מן השטח מוכיחים כיצד יועצים עסקיים מנצלים את התקשורת האפקטיבית כדי לבנות מערכת יחסים אמינה בין כל הגורמים.

ייעוץ עסקי מסוגל ליישם וללמד אסטרטגיות שימושיות ומיידיות לשיפור התקשורת – כיצד להקשיב באופן פעיל, להשתמש בשפת גוף באופן מודע, ולנסח מסרים באופן שיאפשר הבנה ופעולה מהירה לטובת השגת מטרות הארגון.

התמודדות עם קונפליקטים בתהליך ייעוץ עסקי

קונפליקטים בעולם העסקי יכולים להיות כמו רוחות סוערות המאיימות לטלטל ספינות; אבל כאשר נפליג במימי התודעה האנושית, נגלה שגם סערות כאלה יכולות להיות נקודות מפנה ליצירת שינוי חיובי. בפרק זה נצלול לעומק הכישורים הנדרשים לניהול מחלוקות באופן שמוביל לפתרונות יצירתיים ויעילים.

לדוגמא, להלן מקרה שבו יועץ עסקי נדרש לשלב בין שני מנהלים בכירים אשר חילוקי הדעות ביניהם הביאו לקיפאון בפרויקט מרכזי. באמצעות חשיבה יצירתית, היועץ העסקי יצר פורום שבו כל אחד יכול להתבטא ולהישמע, מה שהוביל לשיח שקול ופתרון משביע רצון לכולם.

כמו כן, קיימים כישורים וטכניקות שיש לפתח כדי להיות רגישים יותר לצרכים הנסתרים שמאחורי המילים שאנו שומעים. לדוגמא, כלים פסיכולוגיים ותקשורתיים שיעזרו ליועץ עסקי לתווך בין הצדדים, להבין את הרקע למתחים, ולמצוא נקודות פשרה שיכולות להפוך לבסיס לשיתוף פעולה.

כפי שניתן להיווכח ממקים אלו, הרגישות וההתאמה האישית של היועץ העסקי לא רק הקלו על קונפליקטים, אלא גם הפכו אותו כמנוף לצמיחה וקרבה בין חברי הצוות, ובכך שינו את דינמיקת העבודה לטובה בארגון.

טיפים ליצירת חיבור רגשי בין יועץ עסקי ובעל העסק

לקראת סיום הכתבה, אנו מבינים כי הגורם האנושי והרגשי בין יועץ עסקי לבעל העסק הוא קריטי להצלחה. הנה חמישה טיפים מרכזיים ליצירת והעצמת חיבור זה:

הקשבה אקטיבית בין יועץ עסקי לבעל העסק

שימו לב לא רק למה שנאמר אלא גם לכיצד זה נאמר. הקשבה אקטיבית תעזור לזהות את הרגשות והערכים שמאחורי המילים.

שפת גוף וטון הדיבור של היועץ העסקי

היו מודעים לצורת שפת הגוף שלכם ולטון הדיבור. תקשורת לא מילולית יכולה לשדר אמפתיה והבנה, ולעתים אף יותר ממילים.

שאלות פתוחות של בעל העסק על ידי היועץ העסקי 

שאלות שלא ניתן לענות עליהן ב- ‘כן’ או ‘לא’ יכולות לעודד שיח עמוק יותר ולחשוף מידע חדש שיכול להיות רלוונטי לפרויקט.

התאמה אישית של שירותי הייעוץ העסקי

 לצרכים של בעל העסק התאימו את גישת הייעוץ העסקי לאופי ולערכים של בעל העסק. הבנה עמוקה של צרכיו הייחודיים תוביל לתוצאות טובות יותר.

ניהול קונפליקטים יצירתי ואפקטיבי על ידי היועץ העסקי

 היועץ העסקי צריך לפתח כישורים לניהול קונפליקטים באופן בונה. למידת טכניקות לפתרון קונפליקטים תאפשר היועץ העסקי להפוך אתגרים להזדמנויות של צמיחה.

היישום של טיפים אלו יכול להעצים את הקשר בין יועץ עסקי לבעל העסק, להגביר את האמון ההדדי וליצור שותפות עסקית חזקה ומתמשכת בין הצדדים.

ברלין ייעוץ עסקי – המומחים במימוש מלוא הפוטנציאל העסקי

אם אתם מחפשים חברת ייעוץ עסקי שתעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי של עסק החלומות שלכם, ולספק לכם במקצועיות ובאמינות פתרונות חכמים ויצירתיים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, הגעתם למקום הנכון!

ברלין ייעוץ עסקי הינה חברת ייעוץ עסקי מהמובילות בישראל המספקת שירותי ניהול וייעוץ עסקי בשיטה ייחודית הנקראת מנוע התנופה העסקי, ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים.

מתוך מקום של שליחות וכדי לעזור ליזמים ובעלי עסקים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, אריה ברלין, יועץ עסקי בכיר, מנטור עסקי, בעלים ומנכ”ל ברלין ייעוץ עסקי לקח את כל הידע והניסיון המעשי שצבר במהלך עשרות שנות ניסיון בעולם העסקים הישראלי והבינלאומי ופיתח שיטה חדשנית, ייחודית ואפקטיבית עבור עסקים בשוק הישראלי בשם מנוע התנופה העסקי, באמצעותה הצליח להוביל עסקים, חברות,יזמים ומנהלים רבים להגיע לשינוי, פריצה, צמיחה, הצלחה אישית ועסקית מרשימה ביותר.

פתרונות חכמים של ייעוץ עסקי עם ערך מוסף

שירותי הייעוץ עסקי שלנו ניתנים בצורה מודולרית ומותאמים אישית וספציפית לצרכים והמטרות הייחודיות של כל לקוח. כמו כן אנחנו מלווים את התהליך העסקי מקצה לקצה, משלב התכנון ועד שלב היישום, והכל במטרה להשיג את התוצאות הנדרשות.

להלן שירותי הייעוץ העסקי בהם אנו מתמחים ומספקים ללקוחותינו – יזמים, בעלי עסקים ומנהלים הרוצים לפתח ולקדם את עצמם ואת העסק שלהם לשגשוג, צמיחה ווהצלחה:

 • יועץ עסקי בתחום שיווק ומכירות ליצירת צמיחה בהכנסות
 • יועץ עסקי בתחום שיפור וייעול תהליכים תפעוליים להגדלת הרווחיות
 • יועץ עסקי בתחום אסטרטגיה ליצירת פריצה עסקית
 • יועץ עסקי בתחום בניית מוניטין ומיתוג של העסק
 • יועץ עסקי בתחום בניית תוכנית עסקית אפקטיבית שתשיג תוצאות
 • יועץ עסקי בתחום ניהול כספים וגיוס מקורות מימון
 • יועץ עסקי בתחום ייעוץ כלכלי לניהול חכם של העסק
 • יועץ עסקי בתחום ארגוני ומשאבי אנוש להנעת עובדים
 • יועץ עסקי בתחום הטמעת מערכות עסקיות ויישום אוטומציה
 • יועץ עסקי בתחום ליווי בהקמת עסקים חדשים וחברות סטארט אפ
 • יועץ עסקי בתחום הערכות שווי וליווי בתהליכי קניה ומכירה של עסקים
 • יועץ עסקי בתחום מנטור עסקי להעצמת כישורי ניהול ומנהיגות

 

אריה ברלין , מנכ"ל ברלין ייעוץ עסקי, יועץ עסקי ומנטור עסקי עם ניסיון של מעל 25 שנה

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

שיתוף

הגיע הזמן שתעשו צעד קדימה לשינוי כדי להשיג את הפריצה האישית והעסקית שלכם ואנחנו מוכנים לצאת למסע המרגש הזה ביחד איתכם!
אז למה אתם מחכים, נא מלאו עכשיו את הפרטים בטופס לקביעת פגישת ייעוץ ואבחון אישית ללא עלות והתחייבות עם אריה ברלין, היועץ העסקי שיוביל אתכם לתוצאות הטובות ביותר >>>

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

קראו עוד

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!
דילוג לתוכן