ייעוץ עסקי בתחום תרבות ארגונית ואיך יועץ עסקי משפר פרודוקטיביות

ייעוץ עסקי בתחום תרבות ארגונית ואיך יועץ עסקי משפר פרודוקטיביות

על מה נדבר במאמר זה?

ייעוץ עסקי בתחום התרבות העבודה בעולם העסקים המודרני, יכול לעשות את ההבדל בין ארגונים מצליחים לאלה שקשה להם להתמודד עם התחרות.  הבדל זה לעיתים נובע לא רק בגלל הבדל במשאבים הכלכליים או הטכנולוגיה, אלא בגלל הבדל שקיים בתרבות העבודה הפנימית. תרבות ארגונית יכולה לפעול כנגד או לטובת הארגון, לכן חשוב לבנות באמצעות יועץ עסקי מנוסה ומיומן תרבות ארגונית שתגביר את המסירות, המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים. בארגון בכתבה זו נצלול לעומק הנושא ונעבור על כלים וטכניקות בתחום הייעוץ העסקי שיכולות לספק מסגרת של תרבות ארגונית מנצחת.

ייעוץ עסקי להבנת תרבות עבודה שהשפעתה על הפרודוקטיביות

כאשר אנו שומעים את המילה “תרבות”, רבים מאיתנו נוטים לחשוב על אמנות, מוסיקה, ספרות ושפה. אך בעולם העסקים, המונח “תרבות העבודה”  או “תרבות ארגונית” מתייחס לכלל הערכים, האמונות, התודעה וההתנהגות שמאפיינים את הסביבה בה אנשים עובדים. זו האטמוספרה שמגדירה את הגישה, האמונה וההתנהגות המשולבת של האנשים בארגון.

תרבות העבודה היא אכן אחת המרכיבים הקרדינליים שמשפיעים על הפרודוקטיביות. אנחנו יכולים לראות את השפעתה בדרך שבה אנשים מתנהגים, בצורה בה הם מגיבים לבעיות, ובאופן שבו הם מחליטים להתמודד עם אתגרים.

תרבות עבודה חזקה יכולה לספק גיבוי לרעיונות חדשניים, לקבלת החלטות מהירה ולשיפור התחייבות העובדים. היא גורמת לעובדים להרגיש שהם חלק ממשהו גדול יותר, דבר שמגביר את המוטיבציה שלהם להצליח. בנוסף, כאשר התרבות בארגון היא תואמת את הערכים ותחומי העניין של העובד, הוא מחויב יותר למשימה, מה שבסופו של דבר משפיע על הפרודוקטיביות שלו.

לעומת זאת, מה קורה כאשר התרבות הארגונית אינה מהווה סביבה תומכת?

במצב זה, אנחנו עדים לתחושות של אי הבנה, פסימיות, זלזול, חוסר אכפתיות וחוסר מחויבות וכן הלאה. כשהתרבות לא תואמת את ערכי הארגון או הצרכים של העובדים, היא יכולה להיות מכשול ואף לפגוע ביעילות הארגון.

לכן, ייעוץ עסקי להבנה עמוקה והגדרה של ערכי הארגון ותרבות העבודה היא חיונית להשפעה על הפרודוקטיביות והיעילות של הארגון. על כן, כל הנהלת הארגון ביחד עם ייעוץ עסקי חייבת להיות מעורבת, לזהות את הערכים המרכזיים, לקדם אותם ולהבין איך הם משתקפים ביום יום בעבודה, על מנת להביא לגיבוש תרבות שתתמוך במטרות הארגון ותשפר את הפרודוקטיביות והיעילות שלו.

טכניקות וכלים שיועץ עסקי יכול לטפל בבעיות בתרבות העבודה

התמודדות של יעוץ עסקי עם בעיות בתרבות העבודה איננה משימה פשוטה, וזאת משום שהתרבות היא לא תמיד מוחשית, כך, שלא תמיד ניתן להבין את מקור הבעיה, על כן, יועץ עסקי מצטייד בכלים וטכניקות מיוחדות כדי לעזור לארגונים לזהות ולטפל בבעיות אלו.

סקרים ושאלונים

הערכה מתמדת של תחושות העובדים, דרך שאלונים או מחקרים, יכולה לספק תמונה מצב של התרבות בארגון.

ראיונות אישיים

שיחות פתוחות וישירות עם העובדים מאפשרות הבנה עמוקה יותר של הבעיות והאתגרים המרכזיים שהם נתקלים בהם.

סדנאות וקבוצות מיקוד

העברת ידע, התמודדות עם מקרים ופתרון בעיות בקבוצה יכולים לחשוף נקודות תורפה וללמד איך ולהגיב להן באופן יעיל.

אנליזת מידע

השימוש בכלים אנליטיים לאנליזת מידע אודות התנהגות העובדים, כמו נוכחות, ימי מחלה, שעות עבודה, תחלופת עובדים יכולה לחשוף תבניות המצביעות על בעיות בתרבות.

העברת ידע

המלצות והסברים מבוססי מחקר, שמתמקדים באיך לשנות ולשפר את תרבות העבודה.

מעבר לזיהוי הבעיות, חשוב לזכור שהיישום הוא השלב הבא. כאשר יועץ עסקי מספק לארגון כלים לזיהוי בעיות בתרבות העבודה, הוא גם יכול לספק כלים להתמודדות ופתרון. זו תהליך המשלב את העובדים, המנהיגות ואת היועץ העסקי עצמו, כל אחד מתוך התפקיד הייחודי שלו, כדי ליצור שיפור אמיתי ויעיל בתרבות הארגונית.

איך יועץ עסקי מכין את הארגון לשינוי בתרבות העבודה?

שינוי בתרבות הארגונית הוא אחד הדברים הקשים והמאתגרים ביותר בכל ארגון. התמודדות עם הרגלים ואמונות ישנות דורשת הכנה מקיפה ואסטרטגיה מחושבת על ידי היועץ העסקי. השינוי הוא תהליך מתמשך שדורש סבלנות, יכולת התמודדות ומתן אשראי ואמון מצד כל המעורבים. על כן, כאשר הוא מתבצע בצורה מודעת וממוקדת, התוצאות יכולות להיות מרשימות ומשפרות את איכות העבודה והתרומה של כל עובד בארגון.

הבנת המטרה

כדי לשנות משהו, צריך להבין למה ולאיזו מטרה. בשלב הראשון יועץ עסקי חייב להביא להבנה משותפת של הצורך בשינוי כדי לקבל את התמיכה של הצוות.

תקשורת פתוחה

יועץ עסקי ארגוני חייב להסביר לכל הצוות את הסיבות לשינוי, התהליך שיתקיים וההשלכות הצפויות. שקיפות היא המפתח לבניית אמון בין היועץ העסקי לכל שאר המעורבים

הדרכה והכשרה

לפני הטמעת כלים וטכניקות חדשות, חשוב שהיועץ העסקי יבטיח שהצוות מכיר ויודע איך להשתמש בהם.

שילוב העובדים

היועץ העסקי צריך להזמין את העובדים להשתתף בתהליך ההכנה. כשהעובדים מרגישים שהם חלק מהתהליך, הם נוטים יותר להתחייב אליו.

זיהוי שגרירות ושליחי השינוי

בכל ארגון ישנם אנשים המשפיעים על אחרים., לכן חשוב הייעוץ העסקי ידאג לזהות אותם ולעבוד איתם בצורה טובה כדי להפוך אותם לשגרירים של השינוי.

התממשקות עם ההנהגה

להנהלת הארגון יש את היכולת לשמש כדגם לחיקוי או לסכנת השינוי. לכן היועץ העסקי חייב לוודא שההנהגה מבינה, מאמינה ותומכת גם היא בתהליך.

יועץ עסקי להגברת המעורבות של העובדים בשיפור תרבות העבודה

המעורבות האקטיבית של העובדים בתהליך של שיפור תרבות העבודה איננה רק רצוייה, אלא הכרחית להצלחת התהליך. העובדים הם הליבה של הארגון, ושיפור אמיתי מתרחש רק כאשר הם מרגישים שהם חלק ממנו. המעורבות האקטיבית של העובדים בארגון משדרגת לא רק את תרבות העבודה, אלא גם את התוצאות העסקיות. כאשר העובדים מרגישים שיש להם קול ומקום בשולחן ההחלטות, הם מסתכלים על הארגון כ”בית” ומספקים ביצועים משופרים.

פורומים פתוחים

יועץ עסקי יכול לייצר יצירת מרחבים בהם העובדים יכולים לבטא את דעתם, לשתף חוויות ולהעלות הצעות. האזנה אקטיבית לעובדים מגבירה את האמון והמסירות שלהם.

צוותות עבודה

יועץ עסקי יכול להקים צוותי עבודה המורכבים מעובדים מכל הרמות והתחומים, שיעסקו בפתרון בעיות וביישום השיפורים.

 פורומים פתוחים

יועץ עסקי יכול לספק כלים והכשרות לעובדים כדי שיהיו מסוגלים לתרום באופן אקטיבי לתהליך.

הערכה ופרגון

יועץ עסקי יכול לזהות ולבצע והערכה של התרומה האישית של כל עובד לתהליך. כמו כן, יועץ עסקי יכול לתת פרגון שיכול להגביר משמעותית את המסירות.

שיפור תהליכי התקשורת  

יועץ עסקי יכול לתת משמעות לתהליך דרך הסבר מתמיד ובהיר של המטרות, ההתקדמות וההישגים.

יצירת אחריות אישית

כאשר עובדים מרגישים שהם אחראים לשיפור התרבות, הם נוטים להיות יותר מעורבים ומחויבים.

כלי ייעוץ עסקי למדידת ההשפעה של השינוי בתרבות העבודה על הפרודוקטיביות?

ביצוע שינוי בתרבות העבודה הוא תהליך ארוך טווח, ולעיתים מידת ההשפעה של הייעוץ העסקי בתחום זה על הפרודוקטיביות אינה תמיד ברורה. המטרה של הייעוץ העסקי היא לא רק למדוד, אלא גם להבין מה הסיבות לשינויים, מה הפעולות שהובילו להצלחות ואיפה יש עדיין מקום לשיפור. המדידה היא כלי ללמידה, התאמה והמשך התקדמות בנושא הפרודוקטיביות ובניית תרבות עבודה אופטימלית.

לשם כך, יש להשתמש בכלים ובטכניקות מדידה מתקדמים:

סקרי עובדים

מומחה ייעוץ עסקי יכול להתמקד בשאלות הקשורות לתרבות העבודה, התמודדות עם שינויים ורמת המעורבות של העובד בארגון.

ניתוח ארגוני

מומחה ייעוץ עסקי יכול  להשתמש בנתונים כדי לזהות דפוסים בתנהגות העובדים, כמו רמת השיתוף והתקשורת ביניהם.

הגדרה ומדידת KPIs

מומחה ייעוץ עסקי יכול  לקבוע מטרות מדידות לבדיקת ההשגים כמו למשל מספר הפרויקטים המושלמים, הזמנים הממוצעים לביצוע משימות ועוד.

ראיונות אישיים

מומחה ייעוץ עסקי יכול להתמקד בשיחות אישיות עם עובדים מכל ההיררכיה, כדי להבין את תחושותיהם ואת האתגרים שהם פוגשים.

השוואה לפני ואחרי

מומחה ייעוץ עסקי יכול לבדוק מדדי הפרודוקטיביות לפני השינויים בתרבות העבודה ואחריהם.

הערכות 360 מעלות

מומחה ייעוץ עסקי יכול לקבל משוב מכל האנשים שהעובד בא מגע עימם – ומכל הדרגים.

בדיקת מחויבות

מומחה ייעוץ עסקי יכול למדוד את רמת המחויבות של העובדים לארגון, המשמעת העצמית שלהם והאמון בכיוון בו הארגון הולך.

סיכום ומסקנות של שיפור בתרבות העבודה באמצעות יועץ עסקי

לאחר חקירה מעמיקה בנושא התרבות הארגונית והשפעתה על הפרודוקטיביות, מתגלות לנו מספר מסקנות מרכזיות:

השפעה ישירה על הפרודוקטיביות

תרבות העבודה משפיעה באופן ישיר על אופן התנהגות העובדים, רמת המחויבות שלהם ובסופו של דבר – על התוצאות הכלכליות שהארגון מגיע אליהן.

התמודדות עם האתגרים

שינוי התרבות אינו פשוט. הוא דורש הכנה, מעורבות והשקעה מכל חלקי הארגון. יש לזהות את האתגרים באופן מודע, להתמודד איתם ולהקדיש משאבים כדי לפתור אותם.

המשך למידה והתפתחות

תרבות העבודה היא דינאמית, משתנה באופן תדיר ודורשת התעדכנות ומודעות תוך כדי התהליך. לכן, אין לראות את התהליך כפרויקט חד פעמי, אלא כחלק מתרבות הקיימות והלמידה הארגונית.

לסיכום, האתגר האמיתי כדי לשפר את תרבות העבודה בארגון הוא לקחת את הידע הזה, ליישם אותו בצורה נכונה באמצעות יעוץ עסקי מקצועי שיוכל להפוך אותו לפעולה משמעותית בארגון שלך.

ברלין ייעוץ עסקי – המומחים בשיפור פרודוקטיביות של עובדים

אם אתם מחפשים חברת ייעוץ עסקי שתעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי של עסק החלומות שלכם, ולספק לכם במקצועיות ובאמינות פתרונות חכמים ויצירתיים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, הגעתם למקום הנכון!

ברלין ייעוץ עסקי הינה חברת ייעוץ עסקי מהמובילות בישראל המספקת שירותי ניהול וייעוץ עסקי בשיטה ייחודית הנקראת מנוע התנופה העסקי, ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים.

מתוך מקום של שליחות וכדי לעזור ליזמים ובעלי עסקים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, אריה ברלין, יועץ עסקי בכיר, מנטור עסקי, בעלים ומנכ”ל ברלין ייעוץ עסקי לקח את כל הידע והניסיון המעשי שצבר במהלך עשרות שנות ניסיון בעולם העסקים הישראלי והבינלאומי ופיתח שיטה חדשנית, ייחודית ואפקטיבית עבור עסקים בשוק הישראלי בשם מנוע התנופה העסקי, באמצעותה הצליח להוביל עסקים, חברות,יזמים ומנהלים רבים להגיע לשינוי, פריצה, צמיחה, הצלחה אישית ועסקית מרשימה ביותר.

פתרונות חכמים של ייעוץ עסקי עם ערך מוסף

שירותי הייעוץ עסקי שלנו ניתנים בצורה מודולרית ומותאמים אישית וספציפית לצרכים והמטרות הייחודיות של כל לקוח. כמו כן אנחנו מלווים את התהליך העסקי מקצה לקצה, משלב התכנון ועד שלב היישום, והכל במטרה להשיג את התוצאות הנדרשות.

להלן שירותי הייעוץ העסקי בהם אנו מתמחים ומספקים ללקוחותינו – יזמים, בעלי עסקים ומנהלים הרוצים לפתח ולקדם את עצמם ואת העסק שלהם לשגשוג, צמיחה ווהצלחה:

 • ייעוץ עסקי בתחום שיווק ומכירות ליצירת צמיחה בהכנסות
 • ייעוץ עסקי בתחום שיפור וייעול תהליכים תפעוליים להגדלת הרווחיות
 • ייעוץ עסקי בתחום אסטרטגיה ליצירת פריצה עסקית
 • ייעוץ עסקי בתחום בניית מוניטין ומיתוג של העסק
 • ייעוץ עסקי בתחום בניית תוכנית עסקית אפקטיבית שתשיג תוצאות
 • ייעוץ עסקי בתחום ניהול כספים וגיוס מקורות מימון
 • ייעוץ עסקי בתחום ייעוץ כלכלי לניהול חכם של העסק
 • ייעוץ עסקי בתחום ארגוני ומשאבי אנוש להנעת עובדים
 • ייעוץ עסקי בתחום הטמעת מערכות עסקיות ויישום אוטומציה
 • ייעוץ עסקי בתחום ליווי בהקמת עסקים חדשים וחברות סטארט אפ
 • ייעוץ עסקי בתחום הערכות שווי וליווי בתהליכי קניה ומכירה של עסקים
 • ייעוץ עסקי בתחום מנטור עסקי להעצמת כישורי ניהול ומנהיגות
אריה ברלין , מנכ"ל ברלין ייעוץ עסקי, יועץ עסקי ומנטור עסקי עם ניסיון של מעל 25 שנה

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

שיתוף

הגיע הזמן שתעשו צעד קדימה לשינוי כדי להשיג את הפריצה האישית והעסקית שלכם ואנחנו מוכנים לצאת למסע המרגש הזה ביחד איתכם!
אז למה אתם מחכים, נא מלאו עכשיו את הפרטים בטופס לקביעת פגישת ייעוץ ואבחון אישית ללא עלות והתחייבות עם אריה ברלין, היועץ העסקי שיוביל אתכם לתוצאות הטובות ביותר >>>

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

קראו עוד

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!
דילוג לתוכן