הגשר בין הפיננסי לאסטרטגי: השילוב חכם בין יועץ עסקי לרואה חשבון

על מה נדבר במאמר זה?

ההכרה עם מקצועות: יועץ עסקי ורואה חשבון

בעולם העסקים המודרני, אשר בו המהירות של השינויים והתחרות פועלים במקביל, החשיבות של הבנת המספרים הכלכליים של העסק והיכולת לבצע תכנון אסטרטגי אינם מובנים מאליהם, וזו גם  הסיבה שבה רוב החברות הגדולות והקטנות גם יחד מפנות את מבטם לשני מקצועות מרכזיים: יועץ עסקי ורואה חשבון. למרות שהמקצועות הללו עשויים להראות דומים ממבט ראשון , הבדלים ביניהם, כמו גם הכללים החלים עליהם הם שונים באופן מהותי.

רואה חשבון הוא מומחה האמין בנושא המספרים. הוא מתמחה בבדיקה, בחינה ואימות המידע המוצג בדוחות הכספיים, מוודא שהם ערוכים על פי התקנות וסטנדרטים המקובלים של דיווח כספי, וכן בהתאם לחוקי המס והחוקים הרלוונטיים. והכל כדי לתת לקוראי הדוחות הכספיים תמונה ברורה, אמינה ומדויקת של המצב הכספי של החברה. למעשה , רואה החשבון משמש כספק מידע כספי אמים המגשר בין העסק לגורמים חיצוניים – בין אם מדובר בגופים ממשלתיים, בבנקים, משקיעים או שותפים עסקיים.

לעומתו, יועץ עסקי הוא המקור לחשיבה אסטרטגית. בעודו מבין את המספרים, תפקידו העיקרי הוא לספק להנהלה כלים, אסטרטגיות ופתרונות לבעיות עסקיות, כגון כיצד להתמודד עם מתחרה חדש, או איך לשדרג תהליך מסוים בחברה. יועץ עסקי עובד באופן יסודי על תהליכים ארגוניים ותרבות עסקית, במטרה להביא לצמיחה בהכנסות ושיפור ברווחים.

בכתבה זו, אנו נבחן את ההבדלים בין שני המקצועות האלה כדי להבין את התרומה הייחודית של כל אחד מהם לעולם העסקים.

תפקיד הרואה חשבון בעולם העסקים

רואה חשבון אינו מקצוע שניתן להתעלם ממנו בעולם העסקים המודרני. הוא כמו הפילטר שדרכו עוברים כל המספרים, הטרנזקציות והפרטים הכספיים והכלכליים,  ותפקידו העיקרי לוודא שהמידע הכספי המוצג בדוחות הכספיים הוא אמין, מדויק ומשקף את המצב בכללכי והכספי של החברה.

בדיקה ואימות הדוחות הכלכליים

רואה חשבון מתמחה בבדיקה המעמיקה של הדוחות הכספיים של החברה. באמצעות הבדיקה הזו, הוא מוודא את תקפותם של המספרים, מתקן שגיאות, מעריך את סבירותן של ההנחות, מוודא שכל המידע המוצג בדוחות מתאים לתקנות הרלוונטיות. חשוב להבין שהדוחות הכספיים משפיע על ההחלטות של השוק, המשקיעים וגופים רבים אחרים – לכן, אמינותם היא של חשיבות ראשונה במעלה.

ייעוץ מס

בעוד שהבדיקה והאימות הם תהליכים המתרחשים לאחר שהמידע הכלכלי נוצר, ייעוץ בנושאי מס מתקיים באופן פרואקטיבי. רואה חשבון מיומן לא רק בפירוט החוקים המסוימים לארץ בה העסק פועל, אלא גם בהבנה העמוקה של ההשפעות הכלכליות והעסקיות של החלטות מס. ייעוץ בנושאי מס כולל המלצות לניהול נכון של ההכנסות, ההוצאות וההתחייבויות, כך שהחברה תקיים את כל התחייבויותיה  על פי החוק ובו בזמן תוך כדי מקסימום האפשרות החוקית לחסוך במס.

רואה החשבון הוא למעשה שומר הסף של החברה בתחום הכלכלה והמס. בידו להביא לשיפורים משמעותיים בתהליכים הכלכליים, לחסוך לחברה עלויות מיותרות ולשרת כמקור אמינות בפני המעורבים השונים בעולם העסקים.

תפקיד היועץ העסקי בעולם העסקים

במרחק של מספר צעדים מהמספרים המדויקים והדיווחים הכלכליים של הרואה חשבון, נמצא היועץ העסקי. התפקיד של יועץ עסקי מתרכז בהבנה הרחבה ואסטרטגית של העסק וביכולת לקשר בין הפרטים לתמונה הגדולה, להציע חידושים ולספק פתרונות שיכולים להביא לשיפורים משמעותיים.

אסטרטגיה עסקית

ייעוץ אסטרטגי הוא היסוד של המקצוע. יועץ עסקי אחראי לעזור לחברה להבין את המטרות והאתגרים העסקיים שלה, להגדיר ולהעמיק את התוכנית האסטרטגית שלה ולהציע שיטות וכלים להשגת אותם.

שיפור ואופטימיזציה של תהליכים

בעולם העסקים של היום, היעילות היא המפתח. יועץ עסקי מתמחה בזיהוי התהליכים לא יעילים ומציע כיצד אפשר לשפר אותם. יועץ עסקי יכול להציע שיפור באמצעות הכנסת טכנולוגיה חדשה, שיפור התהליכים הקיימים או הצגת דרכים חדשות לטפל בבעיות.

ייעוץ בנושאים מגוונים הקשורים לניהול העסק

יועץ עסקי הוא למעשה סוג של כלבוניק  של שירותים עסקים רבים ומגוונים. יועץ עסקי יכול גם להציע פתרונות בנושאים כמו מנהיגות, תרבות ארגונית, גיוס והשמה, תכנון מרחק ועוד. היכולת של יועץ עסקי לראות את התמונה הגדולה מאפשרת לו להביא לקידום החברה בכל החזיתות העסקיות.

לסיום, תפקיד היועץ העסקי הוא לא מרכזי בהצלחתו של העסק. בידו הכוח להביא לשינויים משמעותיים, לשפר את הביצועים ולהגביר את התוצאות. כאשר הוא פועל בצורה נכונה וממוקדת, החברה יכולה להרגיש את ההבדל.

הבדלים בהכשרה ובדרכי הפעולה של יועץ עסקי לרואה חשבון

הכשרה מקצועית וכישורים אישיים הם כלים המאפשרים לאנשי מקצוע לבצע את תפקידיהם באופן מיטבי. עם זאת, לכל מקצוע הדרישות הייחודיות לו. כעת, בואו נצלול להבנה על ההבדלים בהכשרה ובדרכי הפעולה בין יועץ עסקי לרואה חשבון.

הכשרה אקדמית וקורסים מקצועיים של יועץ עסקי ורואה חשבון

יועץ עסקי

ההכשרה להיות יועץ עסקי יכולה להיות מגוונת. רבים מתחילים עם תואר במנהיגות עסקית או במנהל עסקים, אך זו רק ההתחלה. ההכשרה להיות יועץ עסקי יכולה לכלול תתי-תחומים רבים, ולכן הקורסים המקצועיים יכולים להיות מגוונים, כגון: ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ משאבי אנוש או ייעוץ טכנולוגי.

רואה חשבון

הדרך הטבעית להגיע למקצוע היא דרך לימודים אקדמיים בחשבונאות. לאחר השגת תואר, ישנם קורסים מקצועיים ובחינות הבוחנות את המועמדים בתחומים כמו ביקורת חשבונאית, מיסוי וניהול כלכלי, בסיומן לאחר שעבר בהצלחה את הכל הבחינות והשלים תקופת התמחות במקצוע מקבל רואה החשבון רישיון לעסוק במקצוע מהמדינה. הכשרה זו מסייעת לרואה החשבון להיות מעודכן בתקנות החדשות ובשיטות העבודה המודרניות.

הכישורים הדרושים כדי להיות יועץ עסקי או רואה חשבון

יועץ עסקי

דרושה יכולת גבוהה לתקשורת, הבנת הלקוח, ויכולת הבנה והצגת רעיונות מורכבים בצורה ברורה ומובנת. יועץ העסקי צריך גם להיות גמיש, יצירתי וובעל יכולת לפתור בעיות.

רואה חשבון

בנוסף לדיוק בהתמודדות עם מספרים, רואה חשבון צריך להיות מאוד מסודר ומאורגן, בעל יכולת לעבוד תחת לחצים ולהבין את ההשלכות הכלכליות של ההחלטות. כישורי תקשורת מעולים גם דרושים, כאשר מדובר במתן הסבר ללקוחות על תוצאות ומסקנות רלוונטיות.

לסיום, כל אחד מהמקצועות מצריך הכשרה מקצועית וכישורים אישיים שונים, אך שני המקצועות משולבים בצורה המשלימה אחת לשנייה בסביבה העסקית.

איך יועץ עסקי ורואה חשבון משתלבים יחד בעולם העסקים?

רואה חשבון ויועץ עסקי הם שני אנשי מקצוע שהתפקיד שלהם מרכזי בהפעלת העסק. אף על פי שכל אחד מתמחה בתחום שונה, שילוב נכון וחכם בין שני בעלי מקצוע חשובים אלו יכול להביא להצלחה עסקית ושיפור של התהליכים בחברה. בפרק זה נחקור איך התפקידים הללו משתלבים ומשלימים אחד לשני במערך העסקי.

דוגמאות לשיתופי פעולה בין יועץ עסקי לרואה חשבון

תכנון כלכלי

כאשר חברה רוצה לגדול או להשתלב בשוק חדש, יועץ עסקי מתכנן את האסטרטגיה הכללית. והרואה חשבון מספק את הנתונים הכלכליים, יערוך אנליזה פיננסית ויעזור להבין את ההשלכות המסוימות של כל החלטה.

בחינת יעילות תפעולית

יועץ עסקי עשוי לבדוק אילו תהליכים בחברה ניתן לשפר. לעומתו רואה חשבון יכול להעריך את ההשפעה הכלכלית של השיפורים המוצעים על העסק.

הבנה משולבת

בעת שהרואה חשבון מתמקד בפרטי המספרים, ועץ עסקי מסתכל יותר על התמונה הגדולה. התפקיד הזה מספק פרספקטיבה משלימה על המצב הכלכלי של העסק.

קבלת החלטות עסקיות

יועץ עסקי ורואה חשבון מצריכים שיתוף פעולה כדי להבטיח כי קבלת החלטות עסקיות מתבצעת באופן מושכל, על בסיס מידע מלא ומדויק.

לסיכום, השילוב בין יועץ עסקי ורואה החשבון מספק לחברה יתרון תחרותי בשוק. הם מספקים פרספקטיבה כוללת שמאפשרת לגבש אסטרטגיות מנצחות, לקבל החלטות מושכלות ולקדם את הצמיחה הכלכלית של החברה.

איך לבחור יועץ עסקי ורואה חשבון מתאים

הבחירה של רואה חשבון או יועץ עסקי היא אחת ההחלטות החשובות ביותר עבור כל בעל עסק. הבחירה הנכונה יכולה להביא להצלחה עסקית ולחיזוק המערך הכלכלי, בעוד בחירה לא מתאימה עלולה להוביל לבעיות

אז איך ניתן לבחור באופן הטוב ביותר?

התמודדות עם קונפליקטים ואתיקה מקצועית בבחירת יועץ עסקי ורואה חשבון

גישה לקונפליקטים קריירה בעולם העסקים מלווה במספר אתגרים וקונפליקטים. הבחירה של יועץ או רואה חשבון שיש לו ניסיון בפתרון בעיות והתמודדות עם מצבים של לחץ היא חשובה ביותר.

אתיקה מקצועית

בחר במי שמציע עבודה בשקיפות מקצועיות ואתיקה ברורה. האתיקה המקצועית היא לעיתים קריטריון מכריע בהצלחת שיתוף הפעולה.

המלצות לבחירה מושכלת של יועץ עסקי או רואה חשבון

המלצות וביקורות: לפני שאתה בוחר, בדוק המלצות וביקורות מלקוחות קודמים. פנה לעסקים אחרים בתחום שלך לשמיעת חוויותיהם.

ניסיון מקצועי

בדוק את הניסיון המקצועי של היועץ העסקי או הרואה חשבון. האם הם מכירים את התחום שלך? האם הם עבדו עם חברות בגודל ובסוג שלך?

התאמה אישית

תפגש עם היועץ העסקי או רואה החשבון באופן אישי. בדוק אם אתה מרגיש בנוח לעבוד עמם? האם יש לך אמון ביכולותיהם?

לסיום, הבחירה הנכונה של יועץ עסקי או רואה חשבון היא השקעה בהצלחת העסק שלך. בחר בזהירות, השקע זמן במחקר ובדיקה, והבטח שהבחירה שלך תביא לתוצאות הטובות ביותר.

המבט הכולל והשלב הבא

כשאנחנו מביטים בראשית המאה ה-21, אנו צופים לתקופה בה העסקים מתקדמים, מתגבשים ומתחדשים בקצב מהיר ומרשים. בעולם בו הכלכלה והטכנולוגיה משתנות בתדירות, הצורך במקצועות שיכולים להגיב במהירות, בגמישות ובראייה אסטרטגית הופך להיות קרדינלי.

יועץ עסקי ורואה החשבון הם שני שחקנים מרכזיים המספקים חלק מהכלים הדרושים להבטחת ההצלחה העסקית בסביבה התחרותית של ימינו. אמנם השניים פועלים בתחומים שונים ומגיבים לבעיות ואתגרים שונים, אך הם שניהם חשובים ביותר להצלחתו של כל עסק.

ההבנה העמוקה לאופן פעולתם, לכישורים הדרושים לכל אחד מהם ולאופן בו הם יכולים להשלים זה את זה, מספקת לבעלי העסקים את הידע הדרוש לבחירה מושכלת ולהתקדמות העסק.

בשלב זה, לאחר שהתוודענו לתפקיד החשוב של שני יעוץ עסקי ורואה חשבון, נותר לקוות שכל בעל עסק יזהה את הצורך האמיתי בהם וידע להפעיל אותם בצורה המיטבית במען ההצלחה העסקית שלו.

ברלין ייעוץ עסקי – המומחים למימוש מלוא הפוטנציאל העסקי

אם אתם מחפשים חברת ייעוץ עסקי שתעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי של עסק החלומות שלכם, ולספק לכם במקצועיות ובאמינות פתרונות חכמים ויצירתיים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, הגעתם למקום הנכון!

ברלין ייעוץ עסקי הינה חברת ייעוץ עסקי מהמובילות בישראל המספקת שירותי ניהול וייעוץ עסקי בשיטה ייחודית הנקראת מנוע התנופה העסקי, ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים.

מתוך מקום של שליחות וכדי לעזור ליזמים ובעלי עסקים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, אריה ברלין, יועץ עסקי בכיר, מנטור עסקי, בעלים ומנכ”ל ברלין ייעוץ עסקי לקח את כל הידע והניסיון המעשי שצבר במהלך עשרות שנות ניסיון בעולם העסקים הישראלי והבינלאומי ופיתח שיטה חדשנית, ייחודית ואפקטיבית עבור עסקים בשוק הישראלי בשם מנוע התנופה העסקי, באמצעותה הצליח להוביל עסקים, חברות,יזמים ומנהלים רבים להגיע לשינוי, פריצה, צמיחה, הצלחה אישית ועסקית מרשימה ביותר.

פתרונות חכמים של ייעוץ עסקי עם ערך מוסף

שירותי ייעוץ עסקי של ברלין ייעוץ עסקי ניתנים בצורה מודולרית ומותאמים אישית וספציפית לצרכים והמטרות הייחודיות של כל לקוח. כמו כן אנחנו מלווים את התהליך העסקי מקצה לקצה, משלב התכנון ועד שלב היישום, והכל במטרה להשיג את התוצאות הנדרשות.

להלן שירותי הייעוץ העסקי בהם אנו מתמחים ומספקים ללקוחותינו – יזמים, בעלי עסקים ומנהלים הרוצים לפתח ולקדם את עצמם ואת העסק שלהם לשגשוג, צמיחה ווהצלחה:

 • ייעוץ עסקי בתחום שיווק ומכירות ליצירת צמיחה בהכנסות
 • ייעוץ עסקי בתחום שיפור וייעול תהליכים תפעוליים להגדלת הרווחיות
 • ייעוץ עסקי בתחום אסטרטגיה ליצירת פריצה עסקית
 • ייעוץ עסקי בתחום בניית מוניטין ומיתוג של העסק
 • ייעוץ עסקי בתחום בניית תוכנית עסקית אפקטיבית שתשיג תוצאות
 • ייעוץ עסקי בתחום ניהול כספים וגיוס מקורות מימון
 • ייעוץ עסקי בתחום ייעוץ כלכלי לניהול חכם של העסק
 • ייעוץ עסקי בתחום ארגוני ומשאבי אנוש להנעת עובדים
 • ייעוץ עסקי בתחום הטמעת מערכות עסקיות ויישום אוטומציה
 • ייעוץ עסקי בתחום ליווי בהקמת עסקים חדשים וחברות סטארט אפ
 • ייעוץ עסקי בתחום הערכות שווי וליווי בתהליכי קניה ומכירה של עסקים
 • ייעוץ עסקי בתחום מנטור עסקי להעצמת כישורי ניהול ומנהיגות
אריה ברלין , מנכ"ל ברלין ייעוץ עסקי, יועץ עסקי ומנטור עסקי עם ניסיון של מעל 25 שנה

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

שיתוף

הגיע הזמן שתעשו צעד קדימה לשינוי כדי להשיג את הפריצה האישית והעסקית שלכם ואנחנו מוכנים לצאת למסע המרגש הזה ביחד איתכם!
אז למה אתם מחכים, נא מלאו עכשיו את הפרטים בטופס לקביעת פגישת ייעוץ ואבחון אישית ללא עלות והתחייבות עם אריה ברלין, היועץ העסקי שיוביל אתכם לתוצאות הטובות ביותר >>>

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

קראו עוד

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!
דילוג לתוכן