חברת ייעוץ עסקי המובילה בישראל ומחקר שוק וחשיפה של חברות בינלאומיות

חברת ייעוץ עסקי המובילה בישראל ומחקר שוק וחשיפה של חברות בינלאומיות

על מה נדבר במאמר זה?

במהלך השנים, התפתחה הכלכלה הישראלית בצורה מרשימה ואף הפתיעה את רבים בקצב בצמיחה שלה, וממדינה קטנה וצעירה, הפכה ישראל למרכז עולמי לחדשנות ויזמות. במסגרת התפתחות זו, בלטה במיוחד ההתפתחות של תחום חדש ששבו מנהלים בכירים בתחומים שונים ומגוונים הקימו בעצמם חברת ייעוץ עסקי כדי לסייע לסטארטאפים וארגונים עסקיים  רבים במעבר לשיפור, התחדשות והצלחה.

ההיסטוריה של חברות ייעוץ עסקי בישראל

בתקופות הראשונות של מדינת ישראל, הצורך בייעוץ עסקי לא היה ברור ובלתי מובן מאליו כפי שהוא היום. עם זאת, כאשר הכלכלה החלה להתפתח ואף לעיתים חוותה משברים כאלה ואחרים הבינו מנהלי החברות העסקיות ים את הצורך הרב במומחיות חיצונית של חברת ייעוץ עסקי. בשנות ה-80 וה-90 התגבר הצורך בקבלת שרותים מחברת ייעוץ עסקי כדי להתמודד עם התמוטטויות ואתגרים משתנים, וכך התחיל הענף לצמוח בצורה מהירה.

מאז השנים הראשונות לאחר הקמת המדינה, השתנה המרכז הכלכלי של ישראל. הכללה הישראלית הפכה מתעשייה מבוססת חקלאות לטכנולוגיה מתקדמת המקימה סטארט-אפים שחלקם הגיעו להנפקות פנומנאליות בבורסות העולמיות. בעקבות שינויים אלו חברות ייעוץ עסקי החלו להתמקד בתחומים החדשים הללו  כדי לסייע לארגונים להתאים את עצמם לשינויים המהירים. כמו כן, כלי הייעוץ העסקי השתנו – מתחומי ייעוץ עסקי אסטרטגי מסורתי לייעוץ עסקי בנושאים כמו דיגיטל, דאטה אנליטיקס, יזמות ועוד.

כאשר אנו מביטים על חברות הייעוץ העסקי בישראל, אנו מבחינים בהשפעה הרבה של  חברות ייעוץ עסקי על הכלכלה המקומית. חברת ייעוץ עסקי התאימו את עצמן לצרכים המשתנים והמגוונים של הארגונים העסקיים בישראל, וכך הפך לאחד תחון הייעוץ העסקי לאחד הגורמים המשפיעים ביותר להצלחתה של הכלכלה הישראלית.

אפשרויות לבחירת חברת ייעוץ עסקי בינלאומית

במהלך השנים, הגיעו לישראל השחקנים הבינלאומיים הגדולים בתחום הייעוץ העסקי, שהביאו איתם כלים, טכניקות ופילוסופיות שזכו להצלחה ברחבי העולם, והוסיפו להם צבע מקומי עם ההתאמה לשוק הישראלי.

הנוכחות הגבוהה של חברות ייעוץ עסקי בינלאומיות בישראל מסמלת את הפוטנציאל הגדול שהשוק הישראלי מציע בתחום הייעוץ העסקי. השילוב בין המומחיות הבינלאומית לבין ההבנה המקומית הוא מה שמאפשר לאותן חברות ייעוץ עסקי להצליח ולהשפיע בישראל שהיא מדינה קטנה יחסית אך גם חדשנית ומתפתחת.

McKinsey & Company

מקינזי, היא את מחברות יעוץ עסקי מהמובילות בעולם, נחשבת ליוקרתית ביותר, מתמקצעת בעיקר בתחום ייעוץ עסקי אסטרטגי, חברת ייעוץ עסקי המקומית של מקינזי הוקמה בישראל בשנת 2000. הנוכחות הבינלאומית שלה הושפעה מהיכולת לעבוד עם לקוחות ישראלים בכל הסקטורים – חברות היי-טק, בנקים, ארגונים ציבוריים ועוד. הידע הבינלאומי והניסיון העשיר אפשרו למקינזי להשפיע באופן משמעותי על המרקם העסקי בישראל.

BCG – The Boston Consulting Group

BCG, הינה גם את מחברות ייעוץ עסקי המובילות בעולם והמתחרה העיקרית של מקינזי, הקימה משרד בישראל בשנת 2007. חברת ייעוץ עסקי שך BCG הביאה איתה את מודל המטריצה המפורסם ותהליכים אינובטיביים רבים שהותאמו  ללקוחות בארץ.כמו חברות ייעוץ עסקי אחרות היא BCG מתאימה כלים גלובליים לאתגרים מקומיים.

Deloitte 

דלויט, שהיא אחת מארבע חברות ייעוץ עסקי וראיית חשבון הגדולות בעולם (BIG 4), וגם היא מציעה שירותי ייעוץ עסקי במגוון תחומים בישראל, כולל המרת טכנולוגיה, ייעוץ אסטרטגי ועוד. כשהיא הגיעה לישראל, הביאה איתה דלויט גישה גלובלית תוך התאמות מקומיות לשוק הישראלי.

EY

EY, גם היא גם על אחת מארבע חברות ייעוץ עסקי וראיית חשבון הגדולות בעולם (BIG 4), בישראל, EY מציעה שירותי ייעוץ עסקי בתחומים רבים כמו ייעוץ אסטרטגי, פיננסי, טכנולוגי ועוד. נוכחותה המשמעותית בישראל מבטאת את הערך המוסף שהיא מביאה ללקוחותיה, כאשר היא מספקת פתרונות גלובליים בהתאמה מקומית.

PWC

PWC, גם היא אחת מארבע חברות ייעוץ עסקי וראיית חשבון הגדולות בעולם (BIG 4), והיא בעלת נוכחות מרשימה בישראל.חברת ייעוץ עסקי זו מספקת שירותים בתחומים רבים ומגוונים בתחום הפיננסי וראיית חשבון לחברות שונות מגוונות בשוק הישראלי. הגישה הגלובלית, הידע המקצועי וההבנה המקומית הופכים את PWC לשחקן מרכזי בענף הייעוץ בישראל.

KPMG

KPMG, היא החברה האחרונה ברשימת חברות ייעוץ עסקי וראיית חשבון הגדולות בעולם (BIG 4), והיא פועלת בישראל כבר מאז שנות ה-70. במהלך השנים, החברת ייעוץ עסקי  הצטרפה לרשת הבינלאומית של KPMG ומציעה ללקוחותיה בישראל שירותים מגוונים בתחום הייעוץ העסקי, הטכנולוגי וראיית חשבון. המומחיות הבינלאומית של החברה, בשילוב עם היכולת המקומית, מביאה ליצירת שותפות עם לקוחותיה בארץ.

כיצד עובדות חברת ייעוץ עסקי

למרות שחברות ייעוץ עסקי שונות עשויות להיות ייחודיות בתהליכים ובגישות שלהן, ישנם מכנה משותף ומאפיינים בסיסיים המאפיינים את פעילותן מבפנים. אם אתה סקרן לדעת איך זה נראה מאחורי הקלעים, הנה הצצה קצרה שתתן לך מושג כללי על התהליך:

הקשר בין הלקוח לחברת ייעוץ עסקי

 

 • בניית הקשר: הקשר עם הלקוח מתחיל הרבה לפני שהחוזה נחתם. תהליכי ההכנה וההכרה של חברות ייעוץ עסקי כוללים הבנת הצרכים של הלקוח, חקירת השוק הרלוונטי והצגת הצעת ערך מובנית.
 • התאמה אישית: לא כל לקוח זהה. חברות ייעוץ עסקי מעניקות  התאמה אישית, מקפידות להבין את תרבות הארגון, המטרות שלו והאתגרים שלו.
 • התמודדות עם קונפליקטים: לכל חברה הן הלקוחות המרוצים והן החוויות המורכבות יותר. היכולת של חברות ייעוץ עסקי להתמודד עם קונפליקטים, להגיב בזמן ולתקן היא מרכיב חשוב בניהול הקשר עם הלקוח.

הצוות של חברת ייעוץ עסקי

 • הרכבת הצוות: לרוב, הצוותים של חברות ייעוץ עסקי  מורכבים מאנשי מקצוע ברמות שונות – מתוך מטרה לשלב ביניהם ידע מקצועי, ניסיון ורעננות.
 • תהליכי הדרכה: אינטגרציה של עובדים חדשים והדרכות שוטפות הן חלק בלתי נפרד מהתהליכים בחברות ייעוץ עסקי.
 • תרבות הארגון: התרבות היא זו שמגדירה את האווירה, את הערכים, ואת הדרך בה הצוות של חברות ייעוץ עסקי מתמודד עם אתגרים של הלקוחות.

המלצות אסטרטגיות של חברת ייעוץ עסקי

 

 • איסוף וניתוח מידע: לפני כל החלטה אסטרטגית, הצוות של חברת ייעוץ עסקי מבצע איסוף מידע מרחבי, מתוך מטרה להבין את המצב הקיים.
 • שיתופי פעולה: לפעמים, חברות ייעוץ עסקי משתפות פעולה עם חברות נוספות בכדי להציע ללקוחותיהן פתרונות מגוונים ורחבי היקף.
 • התממשקות עם הלקוח: החלטות אסטרטגיות אינן מתבצעות בוואקום. קיימת התממשקות מתמשכת בין חברות ייעוץ עסקי ללקוח, כדי להבין את צרכיו ולהתאים פתרונות למציאות הן חיוניות להצלחה.

לסיכום, העבודה מאחורי הקלעים בחברות ייעוץ עסקי היא מורכבת, מגוונת ומאתגרת, מצריכה יכולת להתמודד עם מגוון מצבים, להבין את השוק ולהיות גמישה בפני שינויים.

העתיד של חברת ייעוץ עסקי בישראל

במהלך המאה ה-21, אנחנו נהיה עדים לשינויים טכנולוגיים ואסטרטגיים רבים שמגיעים כמעט מכל כיוון. השוק הישראלי, המזוהה בכנויו כאומת  הסטארט-אפים, היה ונותר בחזית החידושים הטכנולוגיים, ולכן גם חברות ייעוץ עסקי בארץ עתידות לעבור שינויים מהותיים.

מגמות עולמיות של חברת ייעוץ עסקי

חברות ייעוץ עסקי מושפעות מטרנדים גלובלייםוטכנולוגיות שונות בתחומי הבלוקצ’יין, האינטרנט של הדברים, למידת מכונה, ביג-דאטה, אינטליגנציה מלאכותית ועוד, כל אלו מצריכים הבנה עמוקה יותר של הטכנולוגיות והפוטנציאל העסקי הטמון בהן.

שילוב טכנולוגיה בפעילות של חברת ייעוץ עסקי

ההתפתחות הטכנולוגית מתרחשת כל הזמן ובמהירות רבה, וחברות ייעוץ עסקי עתידות להציע שירותים המשלבים ידע אסטרטגי עם מומחיות טכנולוגית גבוהה. פלטפורמות AI לאנליטיקה, פתרונות ענן וגישות טכנולוגיות חדשניות אחרות יהפכו לכלי עבודה בסיסיים בחברות הייעוץ.

המגמות המרכזיות של חברת ייעוץ עסקי

 

 • התמקדות בתהליכים אוטומטיים: בזמן שאוטומציה הייתה במרכז התפתחות בעשור האחרון, חברות ייעוץ עסקי מתמקדות איך להטמיע אוטומציה בצורה הכי יעילה בתהליכים העסקיים.
 • ייעוץ בנושאי קיימות: בעקבות ההתעוררות הגלובלית לנושאי סביבה וקיימות, חברות ייעוץ עסקי יחפשו להציע גישות ירוקות ומקיימות לבעיות העסקיות.
 • גמישות והתאמה אישית: בעידן שבו הכל הולך והופך להיות מותאם אישית, חברות ייעוץ עסקי יצטרכו להראות גמישות רבה יותר בהתמודדותן עם לקוחותיהן.

לסיום, חברות ייעוץ עסקי בישראל עתידות להמשיך ולפרוח, אך פריחה זו תהיה שונה מאוד ממה שהיינו רגילים אליו. ההתפתחות הטכנולוגית והצורך הגובר להגיב לשינויים מהירים בסביבה העסקית, ידרשו מחברות ייעוץ עסקי להיות בחזית החדשנות, להיות גמישות יותר ולהציע פתרונות מגוונים ומתוחכמים יותר.

ברלין  – חברת ייעוץ עסקי למימוש מלוא הפוטנציאל העסקי שלכם

אם אתם מחפשים חברת ייעוץ עסקי שתעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי של עסק החלומות שלכם, ולספק לכם במקצועיות ובאמינות פתרונות חכמים ויצירתיים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, הגעתם למקום הנכון!

ברלין ייעוץ עסקי הינה חברת ייעוץ עסקי מהמובילות בישראל המספקת שירותי ניהול וייעוץ עסקי בשיטה ייחודית הנקראת מנוע התנופה העסקי, ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים.

מתוך מקום של שליחות וכדי לעזור ליזמים ובעלי עסקים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, אריה ברלין, יועץ עסקי בכיר, מנטור עסקי, בעלים ומנכ”ל ברלין ייעוץ עסקי לקח את כל הידע והניסיון המעשי שצבר במהלך עשרות שנות ניסיון בעולם העסקים הישראלי והבינלאומי ופיתח שיטה חדשנית, ייחודית ואפקטיבית עבור עסקים בשוק הישראלי בשם מנוע התנופה העסקי, באמצעותה הצליח להוביל עסקים, חברות,יזמים ומנהלים רבים להגיע לשינוי, פריצה, צמיחה, הצלחה אישית ועסקית מרשימה ביותר.

פתרונות חכמים של חברת ייעוץ עסקי עם ערך מוסף

שירותי ייעוץ עסקי של ברלין ייעוץ עסקי ניתנים בצורה מודולרית ומותאמים אישית וספציפית לצרכים והמטרות הייחודיות של כל לקוח. כמו כן אנחנו מלווים את התהליך העסקי מקצה לקצה, משלב התכנון ועד שלב היישום, והכל במטרה להשיג את התוצאות הנדרשות.

להלן שירותי הייעוץ העסקי בהם אנו מתמחים ומספקים ללקוחותינו – יזמים, בעלי עסקים ומנהלים הרוצים לפתח ולקדם את עצמם ואת העסק שלהם לשגשוג, צמיחה ווהצלחה:

 • ייעוץ עסקי בתחום שיווק ומכירות ליצירת צמיחה בהכנסות
 • ייעוץ עסקי בתחום שיפור וייעול תהליכים תפעוליים להגדלת הרווחיות
 • ייעוץ עסקי בתחום אסטרטגיה ליצירת פריצה עסקית
 • ייעוץ עסקי בתחום בניית מוניטין ומיתוג של העסק
 • ייעוץ עסקי בתחום בניית תוכנית עסקית אפקטיבית שתשיג תוצאות
 • ייעוץ עסקי בתחום ניהול כספים וגיוס מקורות מימון
 • ייעוץ עסקי בתחום ייעוץ כלכלי לניהול חכם של העסק
 • ייעוץ עסקי בתחום ארגוני ומשאבי אנוש להנעת עובדים
 • ייעוץ עסקי בתחום הטמעת מערכות עסקיות ויישום אוטומציה
 • ייעוץ עסקי בתחום ליווי בהקמת עסקים חדשים וחברות סטארט אפ
 • ייעוץ עסקי בתחום הערכות שווי וליווי בתהליכי קניה ומכירה של עסקים
 • ייעוץ עסקי בתחום מנטור עסקי להעצמת כישורי ניהול ומנהיגות
אריה ברלין , מנכ"ל ברלין ייעוץ עסקי, יועץ עסקי ומנטור עסקי עם ניסיון של מעל 25 שנה

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

שיתוף

הגיע הזמן שתעשו צעד קדימה לשינוי כדי להשיג את הפריצה האישית והעסקית שלכם ואנחנו מוכנים לצאת למסע המרגש הזה ביחד איתכם!
אז למה אתם מחכים, נא מלאו עכשיו את הפרטים בטופס לקביעת פגישת ייעוץ ואבחון אישית ללא עלות והתחייבות עם אריה ברלין, היועץ העסקי שיוביל אתכם לתוצאות הטובות ביותר >>>

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

קראו עוד

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!
דילוג לתוכן