ניהול פיננסי לעסקים

ניהול פיננסי של עסק הוא התהליך שבו מתבצעת ניהול ושליטה במשאבי הכספיים של העסק. המטרה העיקרית של ניהול פיננסי היא להבטיח שימוש יעיל במשאבי הכספיים וליצור בריאות פיננסית לעסק. כמו כן, ניהול פיננסי חשוב על מנת לשמור על היציבות הפיננסית של העסק, לקבל החלטות מושכלות המבוססות על מידע מדויק ומקצועי, ולהבטיח את היכולת של העסק להתמודד עם אתגרים פיננסיים בשוק תחרותי ומשתנה.

מטרות הניהול הפיננסי לעסקים

תכנון מטרות עסקיות

מאפשר לנתח תוצאות הפעילות העסקית, לקבוע אסטרטגיה ומטרות פיננסיות, לתכנן ולפתח תכניות פעולה, לתכנן ולקבוע את המשאבים הקיימים והדרושים להשגת המטרות.

תכנון השקעות ומימון

מאפשר לנהל את התחייבויות וההשקעות באופן מתוכנן מראש ,לנהל גיוס מימון, לקבל החלטות חשובות לרכישת נכסים והשקעות אחרות להרחבת העסק.

שליטה ובקרה על משאבים

מאפשרת לנהל באופן יעיל את המשאבים הכספיים ולוודא כי הם מספיקים לקיום הפעילות, לעקוב אחרי עמידה במדדי ביצוע, לספק מידע כספי נכון ומהימן לקבלת החלטות מושכלות.

תהליך הניהול הפיננסי לעסקים

בתור יועצים עסקיים מומחים ובעלי ניסיון בניהול פיננסי לעסקים אנו יכולים לסייע וללוות את הלקוח בכל התהליכין והפעולות המפורטות להלן כדי להבטיח שיהיה אפקטיבי ומותאם לצרכים המיוחדים של העסק במטרה להשיג את מטרותיו.

2

תכנון התקציב

תכנון והכנת תקציב לעסק שבו נקבעת המסגרת הכספית והמטרות הפיננסיות לתקופה מסוימת (בדרך כלל שנה), והוא כולל תוכנית ותחזית של ההכנסות וההוצאות, ותוכניות השקעה והתרחבות.

3

דיווחים פיננסיים

הכנת דיווחים פיננסיים תקופתיים, דוחות למנהלים, דוחות למשקיעים ודיווחים לגורמים חיצוניים המאפשרים שקיפות והעברת מידע לצדדים הרלוונטיים לצורך קבלת החלטות.

4

ניתוח ובקרה פיננסית

מעקב אחרי הביצועים הפיננסים וניתוח המצב הפיננסי של העסק באמצעות בדיקה, חישוב וניתוח השוואתי מול התקציב ומול מדדים שונים על בסיס הנתונים בדוחות כספיים ודוחות פיננסיים אחרים.

1

איסוף וניתוח מידע פיננסי

בשלב זה נאסף מידע פיננסי כגון דוחות כספיים, דוחות מס ודוחות ומסמכים נוספים. המידע ניתן לניתוח לצורך הבנת המצב הפיננסי הנוכחי של העסק.

5

ניהול תזרים מזומנים

מתייחס לניהול הכספים המתקבלים והמשולמים לעסק, מעקב תקופתי ,ניהול גביה, הכנסות והוצאות, תשלומים לספקים, מלאי ותכנון למקרי חירום של חוסר בתזרים מזומנים.

6

ניהול אשראי

מתייחס לניהול הלוואות ומסגרות אשראי והסיכונים הקשורים אליהם, ניהול תשלומים, ניהול בטחונות ושעבוד נכסים, ניהול מערכת היחסים מול ספקי האשראי השונים.

7

תכנון השקעות

בתהליך זה מתבצע תכנון וניהול השקעות העסק בנכסים וברכישת ומיזוג עם עסקים אחרים וזאת בהתאם לתוכניות ויעדי הצמיחה וההתרחבות ארוכות הטווח של העסק.

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

זה הזמן שלכם להמריא!

השאירו פרטים לפגישה אישית ללא תשלום
על בסיס מקום פנוי לאנשי עסקים בלבד

זה הזמן שלכם להמריא!

פגישת ייעוץ ללא עלות והתחייבות!

זה הזמן שלכם להמריא!

פגישת ייעוץ ללא עלות והתחייבות!

דילוג לתוכן