מנטור עסקי

שרות מנטור עסקי וליווי יזמים, מנהלים ובעלי עסקים הוא תהליך שבו מנהל מנוסה ומיומן מלווה ומכוון משהו שהוא פחות מנוסה או מי שמחפש להתפתח ולהשתפר בתפקיד שלו. המנטור העסקי הוא אדם המביא עמו מומחיות ניסיון עסקי רב , בעל יכולת מנהיגות וניסיון בתהליכי קבלת החלטות ופתרון בעיות מורכבות, ויכול לעזור ליזם, המנהל או בעל העסק לבחון ולפתור את האתגרים העסקיים והניהוליים העומדים בפניו. באמצעות הלמידה ממנטור עסקי מנוסה, היזם, המנהל ובעל העסק יכולים לחסוך זמן ומאמץ על ידי למידה משגיאות של אחרים ועל ידי ייעוץ והדרכה בנוגע למציאת דרכים יעילות יותר לפתור בעיות ולהתמודד עם אתגרים.

מטרות מנטור עסקי

התפתחות אישית

המנטור עוזר למנהל להבין את עצמו טוב יותר,זיהוי נקודות חולשה כדי לשפר את כישוריו האישיים הניהוליים. כולל עבודה על מנהיגות, התמודדות עם לחצים, ניהול זמן, תקשורת יעילה ופיתוח כישורי ניהול אחרים.

יישום ידע וניסיון

המנטור עוזר למנהל ליישם את הידע והניסיון ביכולות ניתוח, הערכה ובתהליכי קבלת החלטות. הוא יכול לספק הכוונה ומשוב בנוגע לפעילות הניהולית ולסייע לו להשתפר ולצמוח בצורה יעילה יותר.

בניית רשת קשרים

שירות המנטור מסייע בבניית רשת קשרים מקצועיישבה המנהל יכול לקבל ייעוץ והכוונה, בנוסף נוצרים קשרים עם מנהיגים מנוסים אחרים בתחום שיכולים לספק תמיכה, עצות והשראה.

התפתחות מקצועית

המנטור עוזר למנהל להתפתח ולשפר את היכולות המקצועיות שלו בתחום הניהול, כולל הבנת מודלים ועקרונות ניהוליים, הקניית אסטרטגיות, כלים וטכניקות נהוליות, ועדכון הידע המקצועי שלו.

ייעוץ בנושאי קריירה

המנטור עשוי לספק ייעוץ בנושאי קריירה והתפתחות מקצועית עתידית. זה יכול לכלול תכנון דרך מקצועית, שיפור היכולות והידע המקצועיים, והתמודדות עם אתגרים מקצועיים מסוימים.

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

תהליך מנטור עסקי

במסגרת השירות של מנטור עסקי ומעביר למנהל עקרונות וידע שצבר כמנהל מנוסה תוך התאמה אישית לצרכי המנהל הספציפי. כל שלב בתהליך מנטור עסקי מותאם אישית ועשוי להשתנות בהתאם לצרכים המיוחדים של המנהיג והמנטור. יש לקחת בחשבון גם את מרחב הביצוע, המשאבים הזמינים והמערכת התרבותית בחברה או הארגון בו המנהיג פועל.

2

תכנון ותקשורת

נדרש תכנון של תקופה הלווי, מספר המפגשים, תדירות המפגשים, אורך הזמן של כל מפגש ולקבוע את דרכי ושמינות התקשורת כמו פגישות פרונטליות, שיחות זום, טלפוניות, התכתבויות וכדומה.

3

פגישות ודיונים

במהלך הפגישות, המנטור והמנהל יתחילו בדיונים המשותפים לצורך הקניית הידע והכלים, הכוונה וייעוץ הדרושים למנהל כדי לפתור בעיות מקצועיות ולהתמודד עם אתגרים העומדים בפניו.

4

משוב וביקורת

בסיום כל מפגש או סדרת מפגשים, יש לבצע משוב בנוגע לתהליך ולתוצאות שהושגו, כולל בריינסטורמינג, של החלפת דיעות, ביצוע ניתוחים הערכות ותכנון השלבים הבאים בהתאם לצורך.

1

קביעת מטרות

בשלב הראשון, המנטור והמנהל יפגשו כדי לדון ולהבין את הצרכים הניהוליים הספציפיים והאישיים, להגדיר את התחומי הליווי והתמיכה ולקבוע את המטרות שהמנטור יעזור למנהל להשיג.

5

מעקב והערכה

יש לבצע מעקב התקדמות תוצאות ולהעריך את השפעת התהליך על שיפור כישוריו וביצועיו של המנהל ולבחון האם נדרשים צעדים או זמן נוסף כדי להמשיך ולפתח את יכולות המנהל באופן מלא.
אריה ברלין , מנכ"ל ברלין ייעוץ עסקי, יועץ עסקי ומנטור עסקי עם ניסיון של מעל 25 שנה

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!
דילוג לתוכן