מענקים רשות החדשנות - ייעוץ מקצועי מנצח לקבלת המענק הנכסף

מענקים רשות החדשנות – ייעוץ מקצועי מנצח לקבלת המענק הנכסף

על מה נדבר במאמר זה?

גיוס מענקים מקרנות ממשלתיות מרשות החדשנות בזמן שהמרדף אחרי החלום הישראלי להקמת סטארט אפ הפך להיות קשה יותר מתמיד. יזמים של סטארטאפים ישראליים מוצאים את עצמם בפני חידה קשה – איך לגייס את ההון הנדרש כדי להפוך את הרעיון שלהם למוצר מצליח בשוק הבינלאומי ואת הסטארטאפ שלהם לחברה מובילה בתחומה. בעידן שבו המשקיעים מתלבטים והמגבלות הכלכליות מחמירות, רשות החדשנות הישראלית נותנת סיוע כספי ליזמים ולחברות הזנק, באמצעות גישה חדשנית ומימון מענקים המותאמים לכל שלב בו העסק נמצא, כל זאת, במטרה לא רק כדי לשרוד את התחרות הגלובלית, אלא גם כדי להפוך לשחקן מרכזי בשדה החדשנות העולמי. בכתבה זו, נחשוף איך ייעוץ מקצועי וליווי בתהליך הגשת בקשה למענקים מרשות החדשנות, יכולים להפוך את הקשיים הללו לסיפור הצלחה עבור הסטארטאפ שלכם.

ניצול המענקים של רשות החדשנות לקידום העסק 

בתהליך ההקמה והגדילה של חברת הזנק, אחד האתגרים המרכזיים העומדים בפני יזמים הוא גיוס ההון שנדרש להמשך פיתוח המוצרים והעסק. בארץ, בעקבות האירועים והאתגרים האחרונים, לא פשוט לגייס כסף ממשקיעים, לכן, רשות החדשנות החליטה להעניק הזדמנות נהדרת לחברות טכנולוגיה חדשניות להיתמך במשאבים ייחודיים שנועדו לסייע בתהליך הגדילה. לצורך כך בדיוק, הוקמה קרן ההזנק של רשות החדשנות המספקת מענקים עבור שלוש רמות שונות של חברות, המותאמים באופן אופטימלי לכל שלב בהתפתחות העסק.

ייעוץ וליווי מקצועי בתהליך הגשת בקשה לרשות החדשנות

לשם כך, אריה ברלין, מנכ”ל חברת ברלין ייעוץ עסקי המתמחה בליווי יזמים לגיוס משקיעים וטל ויין, יזם ובעל ניסיון עשיר בתחום גיוסי הון ומענקים ממשלתיים המכיר היטב את האפשרויות והפוטנציאל הרב הטמון בקרן ההזנק של רשות החדשנות החליטו לחבור יחד כדי לעזור ליזמים וחברות סטארט אפ לגייס מענקים מרשות החדשנות. לאחרונה, אחרי עשרות שנים של פעילות מתן מענקי מחקר ופיתוח, קרן המחקר והפיתוח נסגרה, וכעת, סוף סוף, יש לחברות טכנולוגיה חדשניות הזדמנות נהדרת להיעזר במשאבים הייחודיים שמעניקה רשות החדשנות במסגרת הקרן החדשה. המענקים של קרן ההזנק של רשות החדשנות מספקת יכולים לספק במקרים רבים את ההון המשלים הנדרש כדי להביא את החברה לשלב הגיוס הבא ולאפשר את המשך הצמיחה שלה. 

בחירת המסלול הנכון של קרן ההזנק לקבלת מענק 

כדי להבין טוב יותר את האופציות הזמינות עבור חברות הייטק, חשוב להכיר את המסלולים השונים של קרן ההזנק של רשות החדשנות:

 • מסלול Pre-Seed: מיועד לחברות בראשית דרכן, העוסקות בפיתוח ראשוני של מוצר חדשני. החברה יכולה לקבל מענק בגובה 60% מסבב של עד 2.5 מיליון שקלים.
 • מסלול Seed: מיועד לחברות שהוכיחו את התכנות הטכנולוגית והכלכלית וכן ביצעו תיקוף ראשוני של השוק. החברה יכולה לקבל מענק בגובה 50% מסבב של עד 10 מיליון שקלים.
 • מסלול Round A: מיועד לחברות שפיתחו מוצר חדשני, הדגימו תיקוף משמעותי של השוק, ונמצאות בסבב גיוס ראשון (Round A) להשלמת הפיתוח, קידום עסקי/שיווקי והמשך הצמיחה. החברה יכולה לקבל מענק בגובה 30% מסבב של עד 50 מיליון שקלים.

רשות החדשנות מעניקה מעניקים חיוניים לחברות טכנולוגיה חדשניות בכל שלבי התפתחותן. המענקים הייחודיים מאפשרים להביא את המוצרים והעסקים לשלבי צמיחה משמעותיים ולסייע ליזמים להגשים את החזון שלהם. 

מומלץ לכל יזם וחברה להכיר את כל האפשרויות הזמינות וכן לבדוק מול יועץ עסקי מיומן ומנוסה בהגשת בקשות לרשות החדשות ואשר מכיר את המדיניות, וההתנהלות הביורוקרטית מול רשות החדשנות, בחירת והתאמת  המסלול הנכון לשלב ההתפתחות בו החברה שלכם  נמצאת.

חשיבות הייעוץ מקצועי להגשת הבקשה לקבלת מענק

לכל יזם או חברה טכנולוגית בשלב ההקמה והצמיחה, המשימה של גיוס הון יכולה להפוך למשימה מורכבת ומאתגרת. מעבר לחיפוש אחר משקיעים פרטיים או קרנות הון סיכון, קיימת האופציה לגייס מענקים מרשות החדשנות – אך הדרך אליהם אינה פשוטה. הפרק הזה יתמקד בחשיבות של ייעוץ, ליווי, וסיוע מגורם מקצועי בתהליך הגשת הבקשה למענקים מרשות החדשנות.

המורכבות של הגשת הבקשה למענק 

ראשית, חשוב להבין שהגשת בקשה למענק מרשות החדשנות היא תהליך מורכב, הדורש היכרות עמוקה עם הדרישות, הקריטריונים, והתהליכים הנדרשים. התהליך כולל פיתוח תכנית עסקית מפורטת, הצגת הצדדים הטכנולוגיים והחדשניים של המיזם, והדגמה של הפוטנציאל הכלכלי והמסחרי.

החשיבות של ידע וניסיון בהגשת הבקשה לרשות החדשנות

יועץ עסקי בעל ניסיון בהגשת בקשות לרשות החדשנות יכול להקל באופן משמעותי על התהליך. כגורם מקצועי מנוסה ומיומן שמבין את המבנה הביורוקרטי והדרישות המדויקות של רשות החדשנות, היועץ יכול להכווין את היזם או החברה לגיבוש בקשה שתעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים, מה שיכול לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה בתהליך.

פיתוח תוכנית עסקית מקצועית ואפקטיבית

פיתוח תוכנית עסקית איכותית, המציגה את הערך המוסף והפוטנציאל של המיזם, היא אתגר בפני עצמו. יועץ עסקי מיומן יוכל לסייע בפיתוח תוכנית כזו, תוך הקפדה על הדיוק, הבהירות, והמקצועיות הנדרשים, וכן לספק סיוע בפיתוח מסמכי תמיכה נוספים כגון תוכניות מחקר ופיתוח, ניתוחי שוק, והצגות פיננסיות.

היכרות עם תהליכי הבחינה וההערכה של רשות החדשנות

יועץ עסקי בעל ניסיון בהגשת בקשות למענקים ידע לנווט בתהליכי הבחינה וההערכה של רשות החדשנות, ולכן יוכל לספק ייעוץ אסטרטגי ומקצועי לכל אורך התהליך. השקעה בייעוץ מקצועי היא לא רק עניין של ניסיון וידע, אלא גם של יכולת להבין את הפוטנציאל הספציפי של כל מיזם ולהתאים את הגישה המתאימה בהגשת הבקשה. בחירה בגורם מקצועי ומנוסה מהווה פקטור קריטי להצלחה, ויכולה להיות ההבדל בין דחייה לבין קבלת המענק שיכול להזניק את החברה לשלב הבא בהתפתחותה.

ניתוח מקרה: גיוס מענק מרשות החדשנות לחברה בתחום הביטחוני 

במהלך השנים עזרנו לחברות רבות לגייס הון ממקורות מימון שונים ולקבל מענקים מרשות החדשנות. בפרק זה נספר על אחת החברות בתחום הביטחוני שפיתחה טכנולוגיה מהפכנית בתחום הראיה הממוחשבת והייתה זקוקה בדחיפות להשקעה משמעותית כדי שתוכל להמשיך לממן את הפיתוח והצמיחה, כאשר לאור המצב הקשה בשוק מנכ״ל החברה היה מודאג שהחברה תתקשה לגייס את ההון הנדרש להמשך מימון החברה. היזמים של החברה כבר הביאו את החברה לשלב התפתחות שכבר דרש השקעה משמעותית כדי שאפשר יהיה להביא את הטכנולוגיה לשוק, אבל לאור המצב בשוק היה להם קושי בגיוס סכומים גדולים ממשקיעים פרטיים וקרנות הון סיכון. מנכ״ל החברה הגיע לאריה וטל כדי לי סייעו לחברה לנחלת מהמצב הקריטי שאליו היא נקלעה מתוך הבנה שללא גיוס הון נוסף החברה יכולה לעמוד בפני סכנת סגירה.  לאחר עבודה מדויקת וזריזה, הוגשה בקשה איכותית לרשות החדשנות, ובפועל הצלחנו לקבל מענק של מיליונים רבים בדיוק בשלב הקריטי של החברה. באמצעות קבלת המענק של הרשות לחדשנות , החברה הצליחה להשלים את הפיתוח, להוכיח את הערך העסקי ולגייס השקעה משמעותית נוספת לקידום המוצר והמכירות בשוק הבינלאומי.

סיכום: הגשת בקשה למענק מרשות החדשנות באמצעות יועץ עסקי מקצועי

לסיום, אם אתה יזם של חברה חדשנית שרוצה לגייס מקורות מימון כדי להביא את המוצר לשלב הבא, יש כאן הזדמנות מצוינת להיעזר במשאבים והמענקים הייחודיים שמעניקה רשות החדשנות הישראלית לחברות מסוג זה. 

קרן ההזנק של הרשות מספקת מענקים המותאמים לכל שלב בהתפתחות העסק שלכם ואנו יכולים לסייע לכם להכין את הבקשה המתאימה ולנצל את הפוטנציאל הטמון במענקים הללו. 

בזכות ניסיוננו העשיר בתחום גיוס ההון, אנו מכירים היטב את האפשרויות הזמינות, בעלי ניסיון מוכח בתחום  ויודעים בדיוק כיצד למקסם את הסיכויים לאישור הבקשה למענק.

ברלין ייעוץ עסקי – מומחים בקבלת מענקים מרשות החדשנות

אם אתם מחפשים חברת ייעוץ עסקי שתעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי של עסק החלומות שלכם, ולספק לכם במקצועיות ובאמינות פתרונות חכמים ויצירתיים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, הגעתם למקום הנכון!

ברלין ייעוץ עסקי הינה חברת ייעוץ עסקי מהמובילות בישראל המספקת שירותי ניהול וייעוץ עסקי בשיטה ייחודית הנקראת מנוע התנופה העסקי, ליזמים, בעלי עסקים ומנהלים.

מתוך מקום של שליחות וכדי לעזור ליזמים ובעלי עסקים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, אריה ברלין, יועץ עסקי בכיר, מנטור עסקי, בעלים ומנכ”ל ברלין ייעוץ עסקי לקח את כל הידע והניסיון המעשי שצבר במהלך עשרות שנות ניסיון בעולם העסקים הישראלי והבינלאומי ופיתח שיטה חדשנית, ייחודית ואפקטיבית עבור עסקים בשוק הישראלי בשם מנוע התנופה העסקי, באמצעותה הצליח להוביל עסקים, חברות,יזמים ומנהלים רבים להגיע לשינוי, פריצה, צמיחה, הצלחה אישית ועסקית מרשימה ביותר.

הפתרונות החכמים שלנו – ייעוץ עסקי עם ערך מוסף

שירותי ייעוץ עסקי שלנו ניתנים בצורה מודולרית ומותאמים אישית וספציפית לצרכים והמטרות הייחודיות של כל לקוח. כמו כן אנחנו מלווים את התהליך העסקי מקצה לקצה, משלב התכנון ועד שלב היישום, והכל במטרה להשיג את התוצאות הנדרשות.

להלן רשימת שרותי ייעוץ עסקי אשר אנו מספקים ללקוחותינו – יזמים, בעלי עסקים ומנהלים הרוצים לפתח ולקדם את עצמם ואת העסק שלהם לשגשוג, צמיחה והצלחה:

 • ייעוץ שיווק ומכירות להגדלת הכנסות
 • למידה ארגוני וסדנאות לשיפור יכולות של המשאב האנושי בארגון
 • שיפור וייעול תהליכים להגדלת הרווחיות
 • אסטרטגיה ליצירת פריצה עסקית
 • בניית מוניטין ומיתוג עסקי
 • בניית תוכנית עסקית אפקטיבית
 • בניית תוכנית פיננסית מקצועית
 • בניית מצגת עסקית לגיוס משקיעים
 • ייעוץ פיננסי לעסקים, ניהול כספים ושירותי חשבות
 • גיוס מימון מבנקים
 • הגשת בקשות למענקים מרשות החדשנות
 • ייעוץ כלכלי עסקי
 • ייעוץ ארגוני ומשאבי אנוש
 • הטמעת מערכות עסקיות,דיגיטציה ואוטומציה
 • ייעוץ וליווי יזמים, הקמת עסקים חדשים, סטארט אפ
 • ביצוע הערכות שווי
 • הבראת עסקים במשבר
 • ייעוץ וליווי השבחת עסקים לקראת מכירה 
 • ייעוץ וליווי בקניית עסק וביצוע בדיקות נאותות (דיו דיליג’נס)
 • מנטור עסקי אישי ליזמים ומנהלים בכל הרמות
אריה ברלין , מנכ"ל ברלין ייעוץ עסקי, יועץ עסקי ומנטור עסקי עם ניסיון של מעל 25 שנה

אריה ברלין – יועץ עסקי בכיר בעל ניסיון של 25 שנה

אריה ברלין, מנכ”ל ומייסד של חברת ברלין ייעוץ עסקי,  מחברות ייעוץ עסקי המובילות בישראל, הינו יועץ עסקי ומנטור עסקי בעל יותר מ – 25 שנות ניסיון מעשי בעולם היזמות והעסקים. אריה הינו בעל תואר ראשון (B.A) בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) עם התמחות בשיווק ומימון. כמו כן, אריה הינו יוצא פירמת הייעוץ הבינלאומית EY ובמהלך הקריירה העסקית שלו היה מעורב בהקמה וניהול של עסקים וסטארטאפים מצליחים רבים, וכן כיהן בתפקידים בכירים כמנכ״ל וסמנכ״ל בתחומים מגוונים של: שיווק ומכירות, כספים, תפעול ופיתוח עסקי, והוביל חברות לפריצה, צמיחה והצלחה עסקית, גיוסי הון, הנפקות ואקזיטים מרשימים ביותר.

שיתוף

הגיע הזמן שתעשו צעד קדימה לשינוי כדי להשיג את הפריצה האישית והעסקית שלכם ואנחנו מוכנים לצאת למסע המרגש הזה ביחד איתכם!
אז למה אתם מחכים, נא מלאו עכשיו את הפרטים בטופס לקביעת פגישת ייעוץ ואבחון אישית ללא עלות והתחייבות עם אריה ברלין, היועץ העסקי שיוביל אתכם לתוצאות הטובות ביותר >>>

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

קראו עוד

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!

פגישת ייעוץ ללא תשלום

השאירו פרטים עכשיו!
דילוג לתוכן